Kokia yra PCB ateities plėtros tendencija?

- 2021-07-06-

Iš kur šiandien gaunamos spausdintinės plokštės?

Kalbant apie PCB gamybos ir PCB surinkimo rinką, šis skaičių rinkinys yra labai įtikinamas: apie 50% visų pagamintų ir surinktų PCB yra iš žemyninės Kinijos, 12,6% iš Kinijos Taivano, 11,6% iš Korėjos ir pažymime, kad 90% visos PCB ir PCBA produkcijos gaunama iš Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono, o likusiam pasauliui tenka tik 10 proc. Tačiau ir Šiaurės Amerika, ir Europa dabar auga, daugiausia dėl to, kad gamybos sąnaudos tose srityse pradeda mažėti.

Kokios naujos PCB bus išleistos?

„Formaspace“, pirmaujanti pažangios pramoninės įrangos tiekėja, gaminanti, surenkanti ir bandanti PCB, pastaruosius kelerius metus klausėsi savo klientų ir teikė savo PCB ateities viziją. Anot „Formaspace“, šios penkios tendencijos lems PCB ateitį.

1 tendencija: PCB pagrindai su įmontuota ESD apsauga, kad būtų išvengta ESD problemų surinkimo ir bandymo metu.

2 tendencija: apsaugoti PCB nuo įsilaužėlių, pavyzdžiui, įterpiant šifravimo raktus į PCB substratą.

3 tendencija: PCB, kurios gali atlaikyti didesnę įtampą, daugiausia dėl to, kad grynos elektrinės transporto priemonės turi aukštesnės įtampos standartą (48 V vietoj 12 V).

4 tendencija: PCB su netradiciniais pagrindais, kad būtų lengva sulankstyti, suvynioti ar sulenkti (nepaisant to, kad akivaizdžiai trūksta šių technologijų pažangos, jie tapo vis svarbesni nuo išlenktų ekranų atsiradimo).

5 tendencija: žalios, tvaresnės PCB ne tik medžiagų naudojimo (švino pašalinimo) požiūriu, bet ir padeda sumažinti jose esančių įrenginių energijos suvartojimą.

Kokia yra pasyvių komponentų rinka?
Remiantis tyrimų bendrovės „Market Research Future“ duomenimis, tikimasi, kad pasyvių prietaisų rinka nuo 2018 iki 2022 m. Augs vidutiniškai apie 6%, kaip parodyta 1 paveiksle. Pasyvūs komponentai apima ne tik rezistorius, induktorius, diodus ir tt, bet ir pati PCB. Tiesą sakant, šis skaičius labai atitinka rinkos tyrimų konsultanto „Technavio“ nurodytą augimo tempą.

Kokia yra aktyviųjų komponentų rinka?
Aktyvių prietaisų, pavyzdžiui, puslaidininkinių ir optoelektroninių prietaisų, rinka, palyginti su pasyviais įtaisais, nuo 2018 iki 2022 m. Augs sparčiau - 10% ir 6% (žr. 2 paveikslą). Visa tai susiję su prietaiso miniatiūrizavimu. Šiandien yra didelė paklausa tik mažiems jutikliams ir pavaroms, o išmanieji elektroniniai gaminiai daug naudoja MEMS technologiją. Pagrindiniai aktyviųjų įrenginių rinkos varikliai yra išmanieji telefonai, automobiliai, pramoninės mašinos ir daiktų internetas.

Kokius naujus PCB gamybos metodus tikimasi naudoti?
„Formaspace“ taip pat siūlo įžvalgų apie naujus PCB gamybos metodus, o būsimos PCB įmonių linijos gali labai skirtis nuo to, kaip šiandien gaminame PCB.

1 tendencija: neabejotina, kad išmaniųjų telefonų ir intensyvaus nešiojamųjų kompiuterių amžiuje PCB taps mažesni ir kompaktiškesni.

2 tendencija: Kadangi mikrovaldikliai taps protingesni (pvz., Jie gali atpažinti, kai kelyje esantis objektas yra plyta ar maža kartoninė dėžutė), PCB turėtų prisitaikyti prie šio naujo tipo mašinų mokymosi ir palengvinti naujus atitikties tikrinimo metodus.

3 tendencija: žmonės gali būti išmokyti surinkti ir išbandyti naujas PCB, naudojant virtualios realybės (VR) ir papildytos realybės (AR) technologijas.

4 tendencija: akronimas „PCB“ reiškia „spausdintinė plokštė“, o šiandien žodis „spausdinimas“ įgauna naują prasmę. 3D spausdinimas PCB yra perspektyvus, pavyzdžiui, vienkartiniams spausdintiems substratams, jutikliams ir procesorių grandinėms.

5 tendencija: surinkimas rankomis bus tęsiamas ir ateityje. Net mažomis partijomis pastebima vis didesnė mašinų surinkimo tendencija, kuri gali sutaupyti laiko, o dėl miniatiūrinio surinkimo rankiniu būdu beveik neįmanoma.