PCB plokštės ir jos taikymo srities pristatymas

- 2021-07-06-

Spausdinta plokštė:
Spausdintinė plokštė (PCB) yra fizinė bazė arba platforma, ant kurios galima suvirinti elektroninius komponentus. Vario pėdsakai sujungia šiuos komponentus ir leidžia PCB veikti taip, kaip suprojektuota.

Spausdintinė plokštė yra elektroninio prietaiso šerdis, ji gali būti bet kokios formos ir dydžio, priklausomai nuo elektroninio prietaiso taikymo. Dažniausia PCB substrato/substrato medžiaga yra FR-4. FR-4 pagrindu pagamintos PCB dažniausiai randamos daugelyje elektroninių prietaisų, ir jų gamyba yra įprasta. Palyginti su daugiasluoksnėmis PCB, lengviau gaminti vienpuses ir dvipuses PCB.

FR-4 PCB yra pagamintas iš stiklo pluošto ir epoksidinės dervos kartu su laminuota vario danga. Kai kurie svarbiausi sudėtingų daugiasluoksnių (iki 12 sluoksnių) PCB pavyzdžiai yra kompiuterinės grafikos plokštės, pagrindinės plokštės, mikroprocesorių plokštės, FPGA, CPLD, standieji diskai, RF LNA, palydovinio ryšio antenos, maitinimo šaltiniai, „Android“ telefonai ir kt. . Taip pat yra daug pavyzdžių, kai naudojamos paprastos vieno ir dviejų sluoksnių PCB, pavyzdžiui, CRT televizoriai, analoginiai osciloskopai, rankiniai skaičiuotuvai, kompiuterinės pelės, FM radijo grandinės.

PCB naudojimas:
1. Medicinos įranga:
Šiandieninė medicinos mokslo pažanga visiškai priklauso nuo spartaus elektronikos pramonės augimo. Dauguma medicinos prietaisų, tokių kaip pH matuokliai, širdies plakimo jutikliai, temperatūros matavimai, EKG/EEG aparatai, MRT aparatai, rentgeno spinduliai, kompiuterinė tomografija, kraujospūdžio aparatai, gliukozės lygio matavimo prietaisai, inkubatoriai, mikrobiologiniai prietaisai ir daugelis kitų prietaisų yra pagrįsti atskirai. elektroniniai PCB. Šios PCB paprastai yra kompaktiškos ir turi mažą formos koeficientą. Tankis reiškia, kad mažesni SMT komponentai dedami į mažesnio dydžio PCB. Šie medicinos prietaisai yra mažesni, nešiojami, lengvi ir lengvai valdomi.

2. Pramoninė įranga.
PCB taip pat plačiai naudojami gamyboje, gamyklose ir artėjančiose gamyklose. Šiose pramonės šakose yra didelės galios mechaninė įranga, varoma grandinėmis, kurios veikia didele galia ir reikalauja didelės srovės. Norėdami tai padaryti, ant PCB viršaus spaudžiamas storas vario sluoksnis, kuris skiriasi nuo sudėtingų elektroninių PCB, kur šių didelės galios PCB srovė siekia 100 amperų. Tai ypač svarbu lankinio suvirinimo, didelių servo variklių tvarkyklių, švino rūgšties akumuliatorių įkroviklių, karinės pramonės, drabužių medvilnės staklių ir kitose srityse.

3. Apšvietimas.
Kalbant apie apšvietimą, pasaulis juda energiją taupančių sprendimų link. Šios halogeninės lemputės dabar retai randamos, tačiau dabar matome aplink esančias LED lemputes ir didelio intensyvumo šviesos diodus. Šie nedideli šviesos diodai skleidžia didelį ryškumą ir yra sumontuoti ant PCB, pagamintos iš aliuminio pagrindo. Aliuminis turi savybę sugerti šilumą ir išsklaidyti ją ore. Todėl dėl didelės galios šie aliuminio PCB dažniausiai naudojami vidutinio ir didelio galingumo LED grandinių LED lempų grandinėse.

4. Automobilių ir kosmoso pramonė.
Kitas PCB pritaikymas yra automobilių ir aviacijos pramonė. Dažnas veiksnys čia yra atgarsis, kurį sukuria orlaivio ar automobilio judėjimas. Todėl, norint patenkinti šias didelės jėgos vibracijas, PCB tampa lankstus. Taigi naudojama PCB, vadinama „Flex PCB“. Lanksčios PCB gali atlaikyti didelę vibraciją ir yra lengvos, o tai gali sumažinti bendrą erdvėlaivio svorį. Šias lanksčias PCB taip pat galima sureguliuoti siauroje erdvėje, o tai yra dar vienas didelis privalumas. Šios lanksčios PCB naudojamos kaip jungtys, sąsajos ir gali būti montuojamos kompaktiškose erdvėse, tokiose kaip už skydų, po prietaisų skydeliais ir tt Taip pat naudojamas standžių ir lanksčių PCB derinys.
PCB tipas:

Spausdintinės plokštės (PCB) skirstomos į 8 pagrindines kategorijas. Jie yra

Vienpusis PCB:
Vienpusės PCB komponentai montuojami tik iš vienos pusės, o kita pusė naudojama varinei vielai. Plonas vario folijos sluoksnis padengiamas vienoje RF-4 pagrindo pusėje, o po to uždedama litavimo kaukė, užtikrinanti izoliaciją. Galiausiai, naudojant šilkografiją, pateikiama informacija apie C1, R1 ir kitų komponentų žymėjimą PCB. Šias vieno sluoksnio PCB lengva projektuoti ir gaminti dideliu mastu, jos yra labai paklausios ir pigiai perkamos. Labai dažnai naudojamas buitiniuose gaminiuose, tokiuose kaip sulčiaspaudės/maišytuvai, įkrovimo ventiliatoriai, skaičiuotuvai, mažų baterijų įkrovikliai, žaislai, televizoriaus nuotolinio valdymo pultai ir kt.

Dviguba PCB:
Dvipusis PCB taikomas vario sluoksnio PCB abiejose plokštės pusėse. Gręžkite skyles, kuriose sumontuoti THT elementai su laidais. Šios skylės jungia vieną dalį su kita per varinius bėgius. Komponentiniai laidai praeina per skylę, pertekliniai laidai supjaustomi pjaustytuvu, o laidai suvirinami prie skylės. Visa tai atliekama rankiniu būdu. Taip pat galite turėti SMT komponentus ir THT komponentus su 2 sluoksniais PCB. SMT komponentams skylių nereikia, tačiau trinkelės yra pagamintos ant PCB, o SMT komponentai pritvirtinami prie PCB pakartotinio litavimo būdu. SMT komponentai užima labai mažai vietos PCB, todėl jie gali naudoti daugiau laisvos vietos plokštėje, kad pasiektų daugiau funkcijų. Dvipusis PCB naudojamas maitinimo šaltiniui, stiprintuvui, nuolatinės srovės variklio tvarkyklei, prietaisų grandinei ir kt.

Daugiasluoksnė PCB:
Daugiasluoksnė PCB yra pagaminta iš daugiasluoksnio 2 sluoksnių PCB, įterpto tarp dielektrinių izoliacinių sluoksnių, siekiant užtikrinti, kad plokštė ir komponentai nebūtų pažeisti dėl perkaitimo. Daugiasluoksnės PCB yra įvairių formų ir sluoksnių, nuo 4 iki 12 sluoksnių. Kuo daugiau sluoksnių, tuo sudėtingesnė grandinė, tuo sudėtingesnis PCB išdėstymas.
Daugiasluoksnės PCB paprastai turi atskirus įžeminimo sluoksnius, maitinimo sluoksnius, didelės spartos signalo sluoksnius, signalo vientisumo aspektus ir šilumos valdymą. Įprasti taikymai yra kariniai reikalavimai, kosmoso ir kosmoso elektronika, palydovinis ryšys, navigacijos elektronika, GPS sekimas, radaras, skaitmeninis signalų apdorojimas ir vaizdo apdorojimas.

Tvirtas PCB:
Visi aukščiau aptarti PCB tipai priklauso standžiųjų PCB kategorijai. Kietosios PCB turi kietus substratus, tokius kaip FR-4, Rogers, fenolio ir epoksidines dervas. Šios plokštės nesulenkia ir nesisuka, tačiau gali išlaikyti formą daugelį metų iki 10 ar 20 metų. Štai kodėl daugelis elektroninių prietaisų turi ilgą tarnavimo laiką dėl standžios PCB standumo, tvirtumo ir standumo. Kompiuterių ir nešiojamųjų kompiuterių PCB yra standūs, o daugelis namų televizorių, LCD ir LED televizorių yra pagaminti iš standžių PCB. Visos aukščiau išvardytos vienpusės, dvipusės ir daugiasluoksnės PCB programos taip pat taikomos standiems PCB.

Lankstus PCB arba lankstus PCB nėra standus, tačiau yra lankstus ir gali būti lengvai sulenktas. Jie turi elastingumą, aukštą atsparumą karščiui ir puikias elektrines savybes. „Flex PCB“ pagrindo medžiaga priklauso nuo našumo ir kainos. Dažniausios „Flex PCB“ pagrindo medžiagos yra poliamido (PI) plėvelė, poliesterio (PET) plėvelė, PEN ir PTFE.
„Flex“ PCB gamybos kaina nėra tik standi PCB. Jie gali būti sulankstyti arba apvynioti kampus. Jie užima mažiau vietos nei standūs kolegos. Jie yra lengvi, tačiau turi labai mažą plyšimo stiprumą.

Standžių ir lanksčių PCB derinys yra svarbus daugelyje erdvės ir svorio apribojimų. Pavyzdžiui, fotoaparate grandinės yra sudėtingos, tačiau standžių ir lanksčių PCB derinys sumažins dalių skaičių ir sumažins PCB dydį. Dviejų PCB laidus taip pat galima sujungti į vieną PCB. Įprastos programos yra skaitmeniniai fotoaparatai, mobilieji telefonai, automobiliai, nešiojamieji kompiuteriai ir įrenginiai su judančiomis dalimis

Didelės spartos PCB:
Didelio greičio arba aukšto dažnio PCB yra PCB, naudojamos programoms, susijusioms su signalų perdavimu, kurių dažnis yra didesnis nei 1 GHz. Tokiu atveju atsiranda signalo vientisumo problemos. HF PCB substrato medžiaga turi būti kruopščiai parinkta, kad atitiktų projektavimo reikalavimus.
Dažniausiai naudojamos medžiagos yra polifenilenas (PPO) ir politetrafluoretilenas. Jis turi stabilią dielektrinę konstantą ir nedidelius dielektrinius nuostolius. Jie sugeria mažiau vandens, bet kainuoja daugiau.
Daugelis kitų dielektrinių medžiagų turi kintamas dielektrines konstantas, dėl kurių pasikeičia varža, dėl to iškraipomi harmoniniai ir skaitmeniniai signalai ir prarandamas signalo vientisumas

Aliuminio pagrindo PCBS substrato medžiaga pasižymi veiksmingu šilumos išsklaidymu. Dėl mažos šiluminės varžos aliuminio PCB aušinimas yra efektyvesnis už vario pagrindu pagamintą aušinimą. Jis skleidžia šilumą ore ir karšto PCB jungties zonoje.

Daugelis LED lempų grandinių, didelio ryškumo šviesos diodų yra pagaminti iš aliuminio pagrindo PCB.

Aliuminis yra gausus metalas ir jį pigiai kasti, todėl PCB išlaidos yra mažos. Aliuminis yra perdirbamas ir netoksiškas, todėl yra ekologiškas. Aliuminis yra tvirtas ir patvarus, todėl sumažina žalą gamybos, transportavimo ir surinkimo metu
Dėl visų šių savybių aliuminio pagrindu pagamintos PCB yra naudingos didelės srovės reikmėms, tokioms kaip variklių valdikliai, didelio našumo akumuliatorių įkrovikliai ir didelio ryškumo LED lemputės.

Išvada:
Pastaraisiais metais PCB išsivystė iš paprastų vieno sluoksnio versijų, tinkamų sudėtingesnėms sistemoms, pavyzdžiui, aukšto dažnio tefloninėms PCB.
PCB dabar apima beveik visas šiuolaikinių technologijų ir besivystančio mokslo sritis. Mikrobiologija, mikroelektronika, nanomokslai ir technologijos, aviacijos ir kosmoso pramonė, kariuomenė, avionika, robotika, dirbtinis intelektas ir kitos sritys yra pagrįstos įvairių formų spausdintinių plokščių (PCB) formomis.